Globální Kádr – Karel Schwarzenberg

Na začátku tohoto měsíce bylo možné zaregistrovat zprávu, která dle našeho názoru zavelela ke korekci vztahů s Ruskou federací, a to nikoliv pouze ze směru od ČR, ale také ze směru od většiny evropských států. Určitě není náhodou, že jejím autorem není nikdo jiný než kníže Karel Schwarzenberg (Schwarzenbergové patřili a stále patří mezi prominentní evropské šlechtické rody). Poslední lednový den poskytl rozhovor pro ruskou státní agenturu TASS.

 

O tomto interview informovala i některá media hlavního proudu jako iDNES, Seznam, Novinky, Deník N, ale i např. FORUM24 [1]. Tento internetový deník je znám svým protiruským zaměřením, které hraničí až s nenávistí ke všemu ruskému. Nic proti, prozatím je ještě určitá svoboda slova a je známo, že je to jedno z jeho hlavních poslání, takže tamější pisálkové si musí svou výplatu opravdu v tomto duchu tvrdě odpracovat. Už jenom fakt, že tato informace měla takové široké mediální pokrytí, ukazuje na stále obrovský politický vliv našeho bývalého ministra zahraničí.


Nejsme podporovatelé politiky K.S., ale víme, že je to Kádr, takže jakékoliv poselství tohoto typu je důležité rozpoznat. V těchto případech náhody neexistují!!

 

Objektivní uznání stoupajícího politického vlivu Ruska 


Pokud pomineme popis vztahu knížete a jeho rodiny k ruské kultuře, Rudé armádě atd., který je veden skoro až ve „svazáckém“ stylu, tak zajímavým momentem v tomto rozhovoru je jeho iniciativa pro obnovení Koněvova pomníku na důstojném místě v České republice. Myslíme, že není nutné zmiňovat, jak v nejvyšší politice jsou důležité symboly.


Později deklarovaná podpora prezidenta Zemana, premiéra Babiše a starosty Prahy 6 Koláře tomuto jeho návrhu je pouze razítkem na to, jak důležité vyjádření vzhledem ke globální politice K.S. učinil. Mimo jiné odsoudil zatčení Alexeje Navalného a zatýkání demonstrantů, nicméně označil to za „ruskou záležitost“ – to je také velký posun v rétorice v tomto problému mezi Západem a Ruskem. V podstatě se ukázalo, že lidé typu Alexej Navalnyj, Nadia Savčenková atd. jsou pro politické zájmy Západu jen spotřebním materiálem.


Co na to řeporyjský Pavel Novotný? Odpovíme za něho: On sám ví, že jeho funkce užitečného idiota je zároveň jeho politickým stropem. Ale to jsme odbočili…….


Jsou směšné reakce typu jako např. jeho domovské TOP09 z úst předsedkyně Pekarové Adamové na dotaz Alexandra Mitrofanova [2]. No jo no, nejsou kádry a je to jen totální potvrzení nekompetentnosti vedení této malé údajně pravicové strany. Ve výčtu blábolů na tuto událost z řad našich některých politiků bychom mohli pokračovat dále, ale o to tu nejde.


Smyslem našeho článku je poukázat na rozdíl mezi zahraniční (mezistátní) a globální politikou.

 

Rozdíl mezi globální a zahraniční politikou


Podobnou ukázkou je na první pohled rozpor politiky Německa v otázce dostavby plynovodu Nord Stream 2 a zároveň snahy uvalování sankcí za uvěznění Navalného. V prvním případě se jedná o globální politiku Angely Merkel ve vztahu k surovinovému zabezpečení evropského kontinentu, kdy rozpadající se hegemon, stát USA, již s určitostí nebude schopen nijak zabezpečovat Evropu (brzy ani vojensky). V druhém případě můžeme mluvit o zahraniční politice EU směrem k Ruské federaci. Takže dvě naprosto odlišné věci!


Mapa – NORD STREAM 2


Karel Schwarzenberg nikdy nehájil něčí národní zájmy, ale pouze zájmy globální! Z toho vyplývá, že některé jeho politické kroky byly pro české národní zájmy velmi prospěšné a některé naprosto protičeské. Jeho kontinuální postoj k migraci? Na základě výše uvedeného snad již odpověď znáte sami.


Bez Ruska již dnes nejde dělat globální politiku


Co z toho plyne? Vzrůstající vliv Ruska na dění ve světě, z kterého pramení určitá změna v rétorice globálních hráčů ve snaze demonstrovat ochotu dohodnout se na novém nastavení sfér vlivu v minimálně Euroasijském prostoru. Pro méně chápavé: článek není adorací režimu v Rusku, ale určitá sumarizace faktů a snaha o jejich interpretaci.

Nikde jsme nezaznamenali (možná jsme přehlédli) reakce na tento politický čin K.S. od lidí typu Hřebejk, Jan Hrušínský, Anna Geislerová, Mádl, Cemper, Pánek atd. Bohužel se obáváme, že by to byla příliš velká reklama na debilitu.


Zdroj: FORUM24.cz, Novinky.cz


Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu. Děkujeme

Naše zprávy

Pokud padne dolar, padne i americká armáda, Izrael, Argentina a všichni ostatní blázni ...
Strach systémových stran roste

Náhodný výběr

Vzkaz elitám ohledně německých voleb?

Německé volby jsou dnes v Evropě tématem číslo 1, a tak ani my se jim nevyhneme. Podíváme se na ně ale poněkud z jiného úhlu. Předevčírem se na německé televizi ARD udála zajímavá situace. Během soutěžního pořadu Gefragt-Gejagt se divákům na několik vteřin znázornily výsledky volebního průzkumu tzv. Exit poll. Detailně jsme prozkoumali internetem kolující video z této události a nestačili jsme se divit! Pojďme se společně na zjištěné skutečnosti podívat.   My jsme video

Číst dál »

Hezký nový rok 2022

Přejeme všem šťastný Nový rok, ale hlavně hezký nedramatický nový rok! Jsme na konci roku 2021, který přinesl hodně pozoruhodných událostí a jevů. Několikrát vládou avizovaný návrat k tzv. normálu se nekonal a spíše jsme byli svědky mnoha nenormálností. Většina populace si potřebovala již odpočinout od neustálého stresu a tlaku od vrchnosti, a tak uvítala určitý částečný klid během svátečního období. Oddechový čas při přestavbě světa byl nutný asi pro všechny účastníky, ale již příští

Číst dál »

09/11/2001 – Teroristický útok, podvod, konec nebo začátek?

11. září 2001 je důležité datum důležité události důležitého procesu. Na tom se shodne většina pozorovatelů, kteří mají zájem nějak pochopit tehdejší událost, která ovlivnila a dále ovlivňuje vývoj směřování celé planety. Uplynulo již 20 let a dá se říci, že máme na stole několik možných výkladů, které ji vysvětlují. Každá varianta má v sobě skrytou motivaci jejích nejhlasitějších šiřitelů. Kromě jedné varianty není u zbylých nabízených možností hlavním důvodem hledat pravdu. Vyjmenujeme si hlavní

Číst dál »

Archivy

.

K zamyšlení

Dnes 28.11. 2023 nám bylo toto doručeno. Čert nikdy nespí! Tak asi za čas uvidíme "VO CO GO" ...

Vzkaz "vyvolenému"

V 7:22 29.11. jsme již pracovali. Nový systém je potřeba postupně zavádět do praxe, tak nás, prosíme, nechtějte všechny nasrat hned na začátku! Díky

Zajímavosti

V SEKCI Videa ze světa - Robot vyrobený z magnetického slizu může uchopit předměty uvnitř vašeho těla

Kalendář

Listopad 2023
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ústava ČR

Nejnovější článek

Dozvíme se pravdu o škodlivosti očkování?

My věříme, že pravdu o škodlivosti “vakcín” proti Covid-19 se dozvíme, ale jistě ne úplně celou. Cílem onoho očkování je zcela jistě zajistit vhodný způsob přechodu lidstva z jedné epochy do druhé. Je nutné lidstvo dostat do takového nastavení, že jako celek tuto změnu v chápání života s co nejmenšími problémy zvládne. Očkování je sítem pro budoucí fungování lidské civilizace. Podle nás existuje jediný správný úhel pohledu, aby bylo možné tomuto globálnímu řídícímu manévru porozumět.

Číst dál »
Přejít nahoru