Globální Kádr – Karel Schwarzenberg

Na začátku tohoto měsíce bylo možné zaregistrovat zprávu, která dle našeho názoru zavelela ke korekci vztahů s Ruskou federací, a to nikoliv pouze ze směru od ČR, ale také ze směru od většiny evropských států. Určitě není náhodou, že jejím autorem není nikdo jiný než kníže Karel Schwarzenberg (Schwarzenbergové patřili a stále patří mezi prominentní evropské šlechtické rody). Poslední lednový den poskytl rozhovor pro ruskou státní agenturu TASS.

 

O tomto interview informovala i některá media hlavního proudu jako iDNES, Seznam, Novinky, Deník N, ale i např. FORUM24 [1]. Tento internetový deník je znám svým protiruským zaměřením, které hraničí až s nenávistí ke všemu ruskému. Nic proti, prozatím je ještě určitá svoboda slova a je známo, že je to jedno z jeho hlavních poslání, takže tamější pisálkové si musí svou výplatu opravdu v tomto duchu tvrdě odpracovat. Už jenom fakt, že tato informace měla takové široké mediální pokrytí, ukazuje na stále obrovský politický vliv našeho bývalého ministra zahraničí.


Nejsme podporovatelé politiky K.S., ale víme, že je to Kádr, takže jakékoliv poselství tohoto typu je důležité rozpoznat. V těchto případech náhody neexistují!!

 

Objektivní uznání stoupajícího politického vlivu Ruska 


Pokud pomineme popis vztahu knížete a jeho rodiny k ruské kultuře, Rudé armádě atd., který je veden skoro až ve „svazáckém“ stylu, tak zajímavým momentem v tomto rozhovoru je jeho iniciativa pro obnovení Koněvova pomníku na důstojném místě v České republice. Myslíme, že není nutné zmiňovat, jak v nejvyšší politice jsou důležité symboly.


Později deklarovaná podpora prezidenta Zemana, premiéra Babiše a starosty Prahy 6 Koláře tomuto jeho návrhu je pouze razítkem na to, jak důležité vyjádření vzhledem ke globální politice K.S. učinil. Mimo jiné odsoudil zatčení Alexeje Navalného a zatýkání demonstrantů, nicméně označil to za „ruskou záležitost“ – to je také velký posun v rétorice v tomto problému mezi Západem a Ruskem. V podstatě se ukázalo, že lidé typu Alexej Navalnyj, Nadia Savčenková atd. jsou pro politické zájmy Západu jen spotřebním materiálem.


Co na to řeporyjský Pavel Novotný? Odpovíme za něho: On sám ví, že jeho funkce užitečného idiota je zároveň jeho politickým stropem. Ale to jsme odbočili…….


Jsou směšné reakce typu jako např. jeho domovské TOP09 z úst předsedkyně Pekarové Adamové na dotaz Alexandra Mitrofanova [2]. No jo no, nejsou kádry a je to jen totální potvrzení nekompetentnosti vedení této malé údajně pravicové strany. Ve výčtu blábolů na tuto událost z řad našich některých politiků bychom mohli pokračovat dále, ale o to tu nejde.


Smyslem našeho článku je poukázat na rozdíl mezi zahraniční (mezistátní) a globální politikou.

 

Rozdíl mezi globální a zahraniční politikou


Podobnou ukázkou je na první pohled rozpor politiky Německa v otázce dostavby plynovodu Nord Stream 2 a zároveň snahy uvalování sankcí za uvěznění Navalného. V prvním případě se jedná o globální politiku Angely Merkel ve vztahu k surovinovému zabezpečení evropského kontinentu, kdy rozpadající se hegemon, stát USA, již s určitostí nebude schopen nijak zabezpečovat Evropu (brzy ani vojensky). V druhém případě můžeme mluvit o zahraniční politice EU směrem k Ruské federaci. Takže dvě naprosto odlišné věci!


Mapa – NORD STREAM 2


Karel Schwarzenberg nikdy nehájil něčí národní zájmy, ale pouze zájmy globální! Z toho vyplývá, že některé jeho politické kroky byly pro české národní zájmy velmi prospěšné a některé naprosto protičeské. Jeho kontinuální postoj k migraci? Na základě výše uvedeného snad již odpověď znáte sami.


Bez Ruska již dnes nejde dělat globální politiku


Co z toho plyne? Vzrůstající vliv Ruska na dění ve světě, z kterého pramení určitá změna v rétorice globálních hráčů ve snaze demonstrovat ochotu dohodnout se na novém nastavení sfér vlivu v minimálně Euroasijském prostoru. Pro méně chápavé: článek není adorací režimu v Rusku, ale určitá sumarizace faktů a snaha o jejich interpretaci.

Nikde jsme nezaznamenali (možná jsme přehlédli) reakce na tento politický čin K.S. od lidí typu Hřebejk, Jan Hrušínský, Anna Geislerová, Mádl, Cemper, Pánek atd. Bohužel se obáváme, že by to byla příliš velká reklama na debilitu.


Zdroj: FORUM24.cz, Novinky.cz


Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.


Poznámka – Prosíme, tolerujte ještě určité nedostatky aktualizovaného designu webu, postupem času snad vše doladíme. Děkujeme

Přejít nahoru