Systém fungování států a jejich přeformátovávání

Pojďme se zamyslet, jak asi probíhá systém fungování světa a jak ovlivňuje i náš národ. První moment, který bychom měli vzít v potaz je, že možná existuje nějaká centrální světová moc, která má schopnost ovlivňovat veškeré národy (státy) včetně vztahů mezi nimi. Ten systém ovládání (řízení) si můžeme přirovnat třeba k ovlivňování chodu ohromného rodinného domu, který je někým veden a obsluhován.

 

Každá místnost, pokoj, komůrka, sklep, půda, garáž (státy) mají svou důležitou funkci, aby dům mohl správně plnit přidělenou roli. Charakteristické pro odlišně staré domy je jejich rozdílné dispoziční řešení, velikost jednotlivých světnic i jejich počet. Tato rozdílnost v sobě skrývá technologickou vyspělost, způsob žití rodin, způsob trávení volného času aj. jako odraz tehdejší doby. Uživatelé konkrétních místností mají vyzrálost, vzdělání (poskytnuté znalosti) a morálku jen na té výši, aby byli schopni pouze naplnit očekávanou funkčnost té svěřené části domu.


Každý systém má jen určitou životnost


Obsluha systému (domu) občas nutně musí přikročit k jeho skokové větší přestavbě z objektivních důvodů, jako jsou např. změna přírodních vlivů (cyklů), změna znalostí a vyspělosti osob v daných místnostech, posun v technologiích nekoresponduje se současným dispozičním řešením a také jednoduše proto, že doteď fungující systém se již vyčerpal, doslova přežil. Jinými slovy, dům již není schopen v nově vzniklých reáliích držet pohromadě a bezproblémově plnit svou funkci, pro kterou byl postaven.

 

Z tohoto důvodu dochází k nutné přestavbě nemovitosti (světa). Tam, kde dodnes býval obývací pokoj, je v budoucnu počítáno, díky vybudování nových příček, s několika novými světnicemi, jakých je mnoho dalších. Jinde se mezi několika pokoji vybourají ve zdech otvory pro osazení dveří, a tak vznikne nový komplex místností vhodný pro častější vzájemnou komunikaci, tzn. užší spolupráci. Takže takovouto rekonstrukcí nedochází pouze ke stavebním změnám, ale začnou se měnit i vztahy uvnitř celého objektu.


Nové místnosti, nová impéria a tak pořád dokola


V různých časových etapách také dochází k posunu v roli, ke které byla stavba vytvořena, tzn. z rodinného domu bude vznikat třeba chlív. Aby mohlo dojít k takovému posunu, tak je třeba vytvořit záminku/ky, aby uživatelé tohoto stavení akceptovali nové postupy pro např. zednické práce, vytápění, přístup k vodě aj. K tomu v reálném světě slouží různé nátlakové metody jako lokální války, světová válka, terorismus a také samozřejmě různé epidemie či pandemie. Každý stát má vyčleněnou skupinu osob, která zavedení těchto postupů prosazuje, tzv. ELITU.


Evropa na konci 18. století

Na příměru „domu“ jsme si ukázali pravděpodobný systém ovládání světa, a tak bychom mohli přistoupit k tomu, jak vzhledem k těmto skutečnostem lze chránit naše národní zájmy. Z výše napsaného vyplývá, že již nějaký scénář pro náš region byl vypracován a už dávno dochází k jeho prosazování.


Nejdůležitější ze všeho je mít takové vedení země, které chápe budoucí procesy v úplné celistvosti a nikoliv jen určité vytržené části, které si následně ani neumí poskládat dohromady, tudíž se stává pouhou loutkou pro ty, kteří procesům kompletně rozumějí. Toto je první předpoklad. Druhá zásadní věc je, aby ono vedení bylo pronárodní, protože potom je šance, že pro národ z onoho procesu vytěží maximum pozitivního a snaží se minimalizovat negativní dopady. V opačném případě takové vedení neprosazuje zájmy vlastního národa, ale zájmy nějakého cizího ekonomického subjektu nebo jiné moci, kterého fakticky (ale skrytě) zastupuje.


Česká republika – území se státností, ale bez jakékoliv suverenity


Naše současné vedení (Babiš, Zeman) vykazuje aspekty pronárodní politiky, ale nenechme se ukolébat. Na jejich způsobu zvládání té uměle vyvolané krize Covid-19 se viditelně projevuje povinnost skládat účty cizí moci, což není jejich chybou, ale objektivní danost postavení ČR ve světové politice. Toto už je trochu zase jiné téma, tak třeba o tomto příště.


    Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu. Děkujeme

Naše zprávy

Pokud padne dolar, padne i americká armáda, Izrael, Argentina a všichni ostatní blázni ...
Strach systémových stran roste

Náhodný výběr

Izraelsko-palestinský konflikt

Probíhající izraelsko-palestinský konflikt jako začátek finálního holocaustu etnických Židů nebo pouze snaha o jeho provedení? Je tento řídící manévr počátkem rozpadu EU a zároveň také startovním výstřelem pro další přerozdělení Evropy na námi již dříve avizované nové regiony?   V druhém díle našeho seriálu o pandemii jsme na konci článku [1] lehce nadhodili také židovskou otázku. Nemysleli jsme si, že takto brzy nás okolnosti donutí, věnovat se tomuto tématu detailněji. Asi jsme nebyli v našem

Číst dál »

Zase o nás bez nás! Kdo za to může?

Tento týden absolvoval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pracovní cestu po Evropě a zdá se, že příprava projektu Trojmoří [1] (nejenom) pokročila do další fáze. Bez zvláštního zájmu českých MSM se setkal se svými protějšky v Budapešti a Vídni. A to je samozřejmě úsek jeho cesty, který nás zajímá mimořádně. Tato jednání se svým významem řadí na úroveň globální politiky s naprosto jasným budoucím dopadem na způsob dalšího fungování českého národa a v nejvyšších patrech

Číst dál »

Historie peněz a uctívání Mammona (2. díl)

V druhém dílu našeho seriálu o historii peněz a “mamonářství” si přiblížíme základní fakta moderního bankovnictví, dále něco o Warlord Banking Families a také o počátku modelu centrálních bank. Moderní bankovnictví Původní moderní banky byly „obchodní banky“, které ve středověku vynalezli italští obchodníci s obilím. Jak lombardští obchodníci a bankéři rostli na základě síly obilných plodin na lombardských pláních, mnoho vysídlených Židů prchajících před španělskou perzekucí přitahovalo bankovnictví v Itálii. Židé nemohli držet půdu v

Číst dál »

Archivy

.

K zamyšlení

Dnes 28.11. 2023 nám bylo toto doručeno. Čert nikdy nespí! Tak asi za čas uvidíme "VO CO GO" ...

Vzkaz "vyvolenému"

V 7:22 29.11. jsme již pracovali. Nový systém je potřeba postupně zavádět do praxe, tak nás, prosíme, nechtějte všechny nasrat hned na začátku! Díky

Zajímavosti

V SEKCI Videa ze světa - Robot vyrobený z magnetického slizu může uchopit předměty uvnitř vašeho těla

Kalendář

Prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ústava ČR

Nejnovější článek

Dozvíme se pravdu o škodlivosti očkování?

My věříme, že pravdu o škodlivosti “vakcín” proti Covid-19 se dozvíme, ale jistě ne úplně celou. Cílem onoho očkování je zcela jistě zajistit vhodný způsob přechodu lidstva z jedné epochy do druhé. Je nutné lidstvo dostat do takového nastavení, že jako celek tuto změnu v chápání života s co nejmenšími problémy zvládne. Očkování je sítem pro budoucí fungování lidské civilizace. Podle nás existuje jediný správný úhel pohledu, aby bylo možné tomuto globálnímu řídícímu manévru porozumět.

Číst dál »
Přejít nahoru