Komentujeme aktuální dění nebo vytváříme analýzy společenských jevů a politických událostí. Využíváme hlavně metodologii popisující kontinuální globální řízení Země, které je viditelné již minimálně od dob fungování staroegyptské civilizace. Více zde.

Brzký zlom v dynamice globálního procesu?

Dynamika globálního procesu nabírá na obrátkách, protože podle nás došlo v tomto týdnu k ohlášení ukončování amerického petrodolaru a také k ohlášení příštího vývoje ve vojenském konfliktu na Ukrajině. Oba procesy spolu samozřejmě souvisí a zároveň se definitivně ukazuje, že na první pohled pomalý až liknavý postup ruské SVO má své důvody! Začíná být evidentní, že dynamika SVO není řízena na základě ryze vojenských zákonitostí, ale její řízení vychází z faktu, že je pouze jedním z vícero podprocesů nadřazeného probíhajícího globálního procesu na Zemi. 

 

Aktuálně důležitou požadovanou metou v globálním procesu ke zdolání je úplné zastavení globálního vlivu USA včetně všeho, co americký vliv definuje a utváří.

 

Americký dolar před krachem 

 

Na základě prostudování různých dostupných zdrojů můžeme dnes odhadovat, že 90% veškerých existujících dolarů USA vytiskly za poslední cca 2 roky. Federální rezervní systém i tak nadále tiskne biliony ze vzduchu. To, co začalo jako nouzová měnová politika na ochranu ekonomiky před pandemií COVID-19 v roce 2020, nadále pokračuje a vede k další devalvaci amerických dolarů. Můžeme se zamyslet nad tím, jestli to právě není plánovaným úmyslem.

 

V nedávném článku [1] jsme popisovali možné varianty likvidace americké spotřebitelské ekonomiky. Už tehdy jsme tušili, který způsob byl vybrán. Opravdu již delší dobu vše ukazuje na variantu “inflačního šoku”. To s velkou pravděpodobností předpovídá níže popisovaný průběh a evidentně nikoliv jenom pro ekonomiku Spojených států. Bude se to týkat všech lidských společností, kde je obecně postoj k životu založen hlavně na materiální spotřebě! 

 

Odebrání téměř veškerých majetků 
 

Připomeneme si text z nejmenovaného zdroje, který jsme již využili v sekci “Zajímavosti”. Jak lze legálně okrást obyvatelstvo o veškeré majetky, movité i nemovité, aniž by si všimli, že jsou okrádáni?

 

Legálně lze obyvatelstvo okrást pomocí inflace, kterou rozpoutáte rozhazováním peněz pod nějakou záminkou, v době nějaké krize. Potom stačí jenom inflaci nechat běžet a dívat se. Meyrinkovo pravidlo inflačního tunelu, ze kterého obyvatelstvo vyleze odrbané úplně o všechen majetek a úspory. Nelze ty majetky sebrat dekretem, ani znárodnit, to by vypukly nepokoje. Ty majetky se prostě lidem odeberou legálně, tedy obrovskou inflací, kterou politici záměrně prohlubují, třeba sankcemi proti Rusku, o kterých ví dopředu moc dobře, že dopadnou právě na vlastní lidi a prohloubí dramaticky domácí inflaci.

 

Lidé při průchodu inflačním tunelem vyjdou zbaveni o veškeré své majetky a úspory. To je tzv. Meyrinkovo pravidlo. Inflace veškeré úspory znehodnotí, celoživotní práce a dřina lidí zmizí v luftu. Všechno zdraží, což vyčerpá zdroje domácností. Na konci vyčerpaní lidé sáhnou i na své nemovitosti a začnou je masově prodávat, ale jejich cena bude klesat, protože nebude nikdo, kdo by si je mohl dovolit! 

 

Krátkodobí vítězové 
 

Hyperinflace dělá „krále skládky“ z jedné části elit. Na koni se ocitají „ropáci“, farmáři, majitelé fabrik na výrobu zbraní. Všichni ti, kdo můžou využít masivní pád nákladů na pracovní sílu pro pozvednutí svého byznysu. Všímáte si tuposti všech těch demokraticky a sluníčkově smýšlejících podporovatelů (fašistů) Fialové PĚTIDEMOLICE? Všech těch proamerických válečných štváčů? Maximální rychlostí si řežou vlastní větev, na které namyšleně sedí!

 

Na druhou stranu si opravdu myslíme, že není nutné propadat totálnímu pesimismu, protože nepředpokládáme, že toto vše je děláno pouze z důvodu dalšího přerozdělení materiálního bohatství. Určitě k němu dojde, ale skutečnou motivací je nový způsob fungování LIDSTVA na Zemi, tzn. přechod z jedné EPOCHY do druhé. Budeme se tomu detailněji věnovat v příštím článku v rubrice “High Level”. Jednoduše řečeno – jedná se o ukončování spotřebitelské společnosti a přenastavování celosvětové výrobní sféry. 

 

Saúdové ohlásili počátek konce vývozu americké inflace do světa 
 

Saúdská Arábie oznámila konec dominance dolaru v globálním obchodu s ropou [2]. Saúdský ministr financí Mohammed Al-Jadaan řekl Bloomberg TV, že Saúdové rádi přijmou jakoukoli měnu pro vypořádání ropných transakcí.

 

Základní pilíř americké globální měnové dominance a její schopnosti exportovat inflaci do světa byl založen na tzv. Petrodolarovém statusu, kdy USA souhlasily s ochranou saúdského království. Platba Saúdů za tuto ochranu spočívala v tom, že jejich všechny ropné transakce byly hrazeny výhradně v dolarech. Tato dohoda nyní končí!

 

Co to znamená? Znamená to jedinou věc, a to, že o bezcenné natisknuté zelené papírky přestane být ve světě zájem a veškerá inflace z nich plynoucí se začne kumulativně hromadit v samotných Spojených státech.

Levný dovoz surovin a spotřebního zboží ze zbytku světa nebude možný! Schopnost okrádat ostatní národy ze strany USA se bude kontinuálně snižovat, a tak rozpad hegemona nabývá reálnějších obrysů. Tamější sociální pnutí nabude hrůzostrašných rozměrů. Jen takové “náhodné” video ze summitu G20 v Buenos Aires z roku 2018, určitě to nic nenapovídá:

 

 

 

Už chápete nemožnost výhry Trumpa v posledních prezidentských volbách? Tento připravený scénář by nebylo možné naplnit! Také jsme to pochopili až později. No jo no, všichni se stále musíme učit a zdokonalovat v chápání globálních procesů …

 

Dynamika konfliktu na Ukrajině 

 

Nové okolnosti v probíhajícím vojenském konfliktu mezi Ukrajinou/NATO a Ruskou federací z posledních dní naznačují, že bylo rozhodnuto o oslabování tamějšího nacistického režimu. Jako podporu pro toto tvrzení jsme si vybrali dvě nejviditelnější události.

 

Oleksij Arestovyč oznámil rezignaci 
 

Herec a blogger Arestovyč oficiálně rezignoval na svou poslední a zároveň prozatím největší roli, a to na roli poradce ukrajinského prezidenta! Výrazně medializovaná figura ukrajinského fašistického režimu oznámila rezignaci z důvodu “principiální chyby”, která se týkala způsobu komentování pádu rakety na obytný dům v Dnipru.

 

Pro nás je hlavně zajímavý způsob informování, jak o pádu rakety, tak o celé záležitosti kolem jeho výpovědi. Vybrali jsme si ukázky dvou MSM článků [3] [4]:

 

 

a

 

 

Podpis “Správců” za tímto řídícím manévrem je evidentní a nám nezbývá než se zamyslet nad tím, jaký proces to byl vlastně spuštěn.

 

Pád vrtulníku ve městě Brovary v Kyjevské oblasti 
 

Tato tragédie, která má na svědomí životy civilistů včetně malých dětí, je podle nás pokračujícím aktem výše uvedeného řídícího manévru za účelem oslabování schopnosti ŘÍZENÍ ukrajinského vedení kolem (p)rezidenta Zelenského. Myslíme, že i on už pochopil, že Západ ho brzy hodí přes palubu, protože nenaplnil jejich “jakoby” očekávání a zájmy. Západ prostě z vyššího principu nemůže nikdy vyhrát, včetně Zelenského samotného, a není na světě síla, která by mohla zvrátit přicházející dlouhodobě připravovanou a plánovanou “nevýhru” Ukrajiny/NATO!

 

Smrt lidí z vedení ministerstva vnitra včetně ministra Denyse Monastyrského, jeho náměstka a státního tajemníka, v sobě nese mnoho symboliky a vzkazů. Ministerstvo vnitra bylo jedním z hlavních pilířů vynucování poslušnosti obyvatel k nacistickému režimu, takže konec jeho vedení dramaticky oslabuje možnosti terorizování obyčejného ukrajinské lidu. Je to demonstrace postupného řízeného oslabování tamějšího fašistického režimu!

 

Závěrečné zhodnocení těchto ukrajinských událostí 
 

My z toho vyvozujeme to, že byl ohlášen počátek snižující se podpory ukrajinskému vedení ze strany Západu a ohlášen počátek ukončování vojenského konfliktu. Jestli to bude znamenat následné totální vítězství Ruska nebo podpis určité mírové smlouvy a tím pádem nějaké rozdělení ukrajinského území, tak to stoprocentně nevíme. Z mnoha důvodů se přikláníme daleko více k druhé variantě, ale až budoucnost nám dá na tuto otázku definitivní odpověď.

 

Závěrem 

 

Námi popisované události demonstrativně napovídají dynamiku, kterou máme očekávat v brzké době. Každá událost ohlásila další novou fázi, jak v procesu dedolarizace světa, tak v procesu SVO na Ukrajině. Oba podprocesy jsou podřízené hlavnímu globálnímu procesu, a to ukončování globálního řízení pomocí BIBLICKÉHO PROJEKTU – KONCEPCE. Opět si zopakujme: Symbolem, číselnou mírou bible a biblické koncepce je v určité míře číslo 17!

 

 Oznámení obou těchto nových fází v podprocesech bylo učiněno 17.1.2023! Financial Post o oznámení ministra Saúdské Arábie zde [5].

 

 

Rezignace Arestovyče.

 

 

Zdroje: naturalnews.com, seznamzpravy.cz, novinky.cz, financialpost.com

 

Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte finanční dar na provoz portálu. Děkujeme.

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu a jeho další rozvoj. Děkujeme

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu. Děkujeme

Naše zprávy

Alandra vyrostl v mocném satanském kultu: zde vypráví o svých děsivých zážitcích
Židovský profesor zakázaný v campusu

Náhodný výběr

Sergej Lavrov pro ty, co chtějí umět slyšet

Redaktorka Margarita Simonyan na televizní stanici RT zpovídala ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova ohledně současného politického dění ve světě. Důvodem rozhovoru nebylo nic jiného, než to, aby k určitým politickým otázkám zazněla jasná pozice Ruské federace. Ruský ministr byl ve většině odpovědí velmi otevřený a přímý, ale u některých témat se jasné pravdivé odpovědi vyhnul a z pochopitelných důvodů zvolil úhybný manévr. My, VOLIMCESKO, se pokusíme většinu rozhovoru přetlumočit z diplomatického jazyka do “lidštiny” a

Číst dál »

Slovensko již na cestě za uzdravením vlastního národa?

Slovensko a jeho poslední kauza ohledně LGBT+ komunity možná ukazuje více, než je na první pohled viditelné. Otočení politického směřování Bratislavy ze směru fašistického liberalismu směrem ke konzervatismu a lidštějším hodnotám s sebou přináší už první podstatné průvodní jevy! Mediální humbuk kolem fotografky Doroty Holubové a její “výstavy” nebo “nevýstavy” ve Slovenském národním muzeu (SNM) věnované tématu LGBT+ spíše ukazuje na to, že slovenská společnost si brzy projde velkými změnami. Pozitivními změnami! Na tomto příkladu

Číst dál »

Funkci prezidenta vyměnil za funkci otvírače oken

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor pro server Blesk.cz v rámci pořadu S prezidentem v Lánech a pro pozorné diváky nadzvedl oponu nad probíhajícími procesy, ale také potvrdil naše koloniální postavení a hlavně to, že neskládá účty pouze českému lidu, bohužel. V žádném případě v jeho rozhodovacích pochodech není lid český na prvním místě. V rozhovoru úmyslně otevřel několik Overtonových oken. Z jednoho na nás padla doslova hrůza! Pojďme si to postupně rozebrat. Rozhovory tohoto typu

Číst dál »

Archivy

.

K zamyšlení

Není moc co dodat ...
Čas (11) a červeně GUNY - zaúřadovala MATRICE?
Karma říká..
Pokud máte pocit, že přicházíte o všechno, pamatujte, že stromy každý rok ztrácejí listy, přesto stojí a čekají na lepší dny.

Zajímavosti

V SEKCI Videa ze světa - Biden vypadl z role

Ústava ČR

Nejnovější článek

Prohlášení o situaci platformy VOLIMCESKO

Kolektiv VOLIMCESKO musí dnes učinit závažné prohlášení:   Dnešním dnem zastavujeme informační projekt VOLIMCESKO. V těchto chvílích nejsou reálné podmínky pro jeho další fungování. Jestli bude ještě někdy v budoucnu pokračovat, nebo obnoven v trochu jiné podobě, nám nyní není SROZUMITELNÉ …   Pokud pocítíš byť jen zlehka závan pýchy na své nabyté znalosti, tak víš, že už jdeš špatným směrem! Ignorování této vzniklé situace může i zabíjet …   Prozatím je v plánu, že

Číst dál »

Společnost

Vše souvisí s maximální podporou INDIVIDUALISMU! Od toho se odvíjí naprosto všechno. Uspokojuj maximálně všechny své nejnižší (zvířecí) pudy a na nic jiného se neohlížej! Výsledkem je totální sobectví a nezájem o věci veřejné.
Když jsi hlavně sobec, tak nemáš úctu k rodičům, k partnerovi a ani ke svým dětem. Pokračuje to nezájmem o vlastní národ, dále o bílou rasu a vrcholí to nulovým vztahem k lidské rase jako takové. Když nic z toho opravdu nemiluješ, tak nemáš, co bránit a je z tebe opravdu jenom „uspokojovač“ vlastních primitivních zvířecích potřeb.
Když nemiluješ lidskou rasu (ČLOVĚKA), tak ani nerozpoznáš riziko transhumanismu, očkování atd. Dokonce přestaneš mít i ten původní přirozený strach o sebe, protože tvým středobodem vnímání propůjčeného života tady na Zemi je právě jenom to uspokojování nízkých potřeb. Nedokážeš cítit LÁSKU k ničemu a k nikomu.
Pokud nejsi schopen cítit lásku (neplést si s nějakou sexuální zamilovaností), tak nemáš v životě žádný vyšší smysl pro bytí a stáváš se tím bezduchým OTROKEM! Když jsi otrokem, tak nejsi schopný rozpoznat již žádný prostředek řízené depopulace. Tím je cesta pro parazita k jakékoliv regulaci lidské rasy úplně volná. Záchrana lidstva i této civilizace spočívá v udržení si schopnosti prožívat skutečnou LÁSKU! To je smyslem bytí lidstva, bez udržení si schopnosti prožívat a vnímat onen cit, ČLOVĚK skončí pouze jako ubohá součást stroje (transhumanismus) bez vlastní vůle na zachování lidské rasy.

Doporučujeme

Kdo všechno je součástí experimentu Covid-19?

Jaké nejčastější způsoby úmrtí jsou důsledkem celosvětového hromadného očkování včetně hromadných restrikcí proti Covid-19? Kdo všechno je ve skutečnosti účastníkem tohoto experimentu? Blížíme se k jeho konci? Čeho všeho se experiment týká? Je to opravdu otázka depopulace, nemorálního obchodu, zavedení totální kontroly obyvatelstva nebo je zde také nějaký vyšší plán? Co vše je tím sledováno nebo zkoušeno?    Mnoho otázek, na které není jednoduché odpovědět, ale pokusíme se společně nasměrovat k nějakým možným a logickým odpovědím. Vlivem postupujícího času, a vlivem neustále na povrch se deroucích nových skutečností, si každý přemýšlivý člověk svůj názor na probíhající experiment bez přestání pravidelně poupravuje. To není známka nepevnosti názorů, ale dřívější absence vstupních dat (jevů) pro komplexnější analýzu a následný závěr.   Jak se vstupní data mění a pořád přibývají nová, tak se celková mozaika “příběhu” stává zaostřenější

Číst dál »
© 2024 VOLIMCESKO
Přejít nahoru