Komentujeme aktuální dění nebo vytváříme analýzy společenských jevů a politických událostí. Využíváme hlavně metodologii popisující kontinuální globální řízení Země, které je viditelné již minimálně od dob fungování staroegyptské civilizace. Více zde.

Svobodné cestování – už minulost nebo ještě budoucnost? (1)

Spalovací motory nebo auta na baterky? Svoboda cestování nebo cestování jen pro elity? Co se ve skutečnosti skrývá za elektromobilitou? Blíží se doba navrátivší “volné energie” nebo je to utopie? Proč nepokračoval započatý vývoj elektromobility z počátku 20. století? Je současná elektromobilita opravdu novým trendem ve společnosti?


Pokud si pokládáte obdobné dotazy k problematice elektromobility, tak musíte minimálně dojít k tomuto prvotnímu závěru jako my, a to: Všechno je jinak! Ale jak?


Elektromobilita jako nástroj ŘÍZENÍ! Ale koho a k čemu?


Pochopit skutečný smysl vnucovaného trendu elektromobility se může podařit za jediného předpokladu! Tím předpokladem je kompletní znalost skutečné pravdivé motivace pro dlouhodobé ŘÍZENÍ Země. Bohužel, my touto kompletní znalostí nedisponujeme, ale to nám samozřejmě nemůže zabránit v tom, abychom se nad touto problematikou i tak zamysleli. Většina faktů o tomto fenoménu vyskytujících se v MSM je samozřejmě lživá, a to od údajné lepší ekologičnosti až po plánovanou brzkou dostupnost pro normální obyčejné lidi.


Jedno je jisté, protlačování elektromobility jako budoucího jediného možného způsobu cestování z důvodu téměř nulové ekologické stopy ve světle nynějšího nastavení světové energetiky je úmyslné podvodné jednání vůči lidské společnosti. Motivace k této manipulaci s davem je samozřejmě někde jinde. Ale kde? Jaký úhel pohledu zvolit, abychom měli přinejmenším nějakou šanci se přiblížit pravdě? Nejdříve se pokusíme vyložit na stůl z našeho pohledu některá fakta, která by měla být určitě brána v potaz.


Elektromobilita před 100 lety


Už přestává být tajemstvím, že novodobá elektromobilita je vylhaným příběhem od A až po Z. Člověk by si myslel, že elektromobil je nedávný vynález, pokračování nepřetržitého vývoje automobilu. Tento vynález však ve skutečnosti pochází z počátku 19. století.


 • V roce 1828 Anos Jedlik vynalezl elektrický motor. O několik let později Robert Anderson vynalezl první elektrické vozidlo – elektrický kočár [1].
 • Elektromobil Columbia Victoria Mark 68 z roku 1912 [2], jeden ze stovek modelů elektromobilů té doby. Například Fritchle A Victoria z roku 1908 měl stejný dojezd jako Nissan Leaf z roku 2010 [3].

Uplynulo sto let, lidstvo konečně dohnalo úroveň techniky z počátku minulého století.


 • Dále si můžeme ukázat elektromobil Pierce-Arrow Nikoly Tesly z roku 1921, poháněný čistou éterickou elektřinou. Jedná se o samonabíjecí auto, nejede na baterie, olej ani plyn. Dobová zmínka v článku zde [4].
 • Umělá inteligence v autech již v roce 1928? Elektromobil v přiloženém videu [5] nás o tom minimálně donutí přemýšlet.
 • Sovětský elektromobil NAMI-750 z roku 1948 [6].


Byla tato auta tenkrát přínosem pro život obyčejných lidí? ANO! Byla tato auta přínosem pro podnikatele? NE! Po tomto sovětském projektu se najednou elektrická doprava ze světových ulic začíná vytrácet. Pro manipulaci s národy byla vybrána ropa, a tak doba elektrických vozů na dlouhou dobu skončila. K tomuto bodu se ještě později vrátíme, protože nám něco nepokrytě a jasně ukazuje!


Absurdita ekologického přívlastku pro elektromobilitu


Že je celé zelené šílenství pouze nástroj k ovládání a ŘÍZENÍ lidí, je snad všem již dávno jasné. I tak nemůžeme opominout pravdivou ekologickou stopu při výrobě současných baterií používaných v elektromobilech.


Tento “drobeček” CAT994A [7] spotřebuje 1000 litrů paliva za 12 hod práce a musí přemístit 250 tun hlíny za účelem vytěžení materiálu na výrobu JEDNÉ baterie Tesla. Pro výrobu každé baterie pro elektromobil musíte recyklovat 11 000 kg solanky pro lithium, 14 000 kg rudy na kobalt, 2 000 kg rudy na nikl a 11 000 kg rudy na měď. Typická baterie elektromobilu má: 11 kg lithia, 27 kg niklu, 20 kg manganu, 13 kg kobaltu, 90 kg mědi, 181 kg hliníku, oceli a plastu!! První 4 složky pocházejí z omezených zdrojů a jejich podíl se bude nadále zvyšovat. Oficiálně se tomu říká NULOVÉ EMISE. Myslíme si, že každý majitel elektromobilu sám sebe usvědčuje buď z absolutní debility nebo z obrovského pokrytectví bez špetky kladného vztahu k přírodě.


Pokud použijete svůj vlastní selský rozum, tak musíte dojít ke stejnému závěru jako my, a to, že cílem zavedení elektrických aut nemůže být zajištění masového svobodného cestování! Je evidentní, že skutečným cílem je zbavit většiny obyvatelstva právě onoho svobodného cestovaní, kdy svobodné cestování se má (mělo) stát určitým nadstandardem či luxusem pro loutkové rádoby elity.

Domníváme se, že došlo minimálně prozatím k ukončení tohoto řídícího nástroje přímo z globální úrovně. K tomuto námi vyslovenému závěru nás vedou některé indície z poslední doby.


Konec podpory zavádění elektromobilismu nebo svobodného cestování?


V poslední době se stala řada událostí, která by nám měla napovědět, kam se bude ubírat automobilový průmysl a tím pádem i svoboda cestování. Nejdříve se zaměříme na jednu konkrétní událost přímo u nás v Česku. Jako ukázky způsobu referování o ní jsme vybrali tyto MSM články – [8]  [9]  [10].O čem nás MSM texty o nehodě bagru ve skutečnosti informují? Jsme přesvědčeni, že text informuje KÁDRY o schváleném “jízdním řádu” v nejbližších letech ohledně celého automobilového průmyslu, svobody cestování a v konečném důsledku i o přijatých závěrech v otázce elektromobility.


Z výše uvedených článků nám není úplně jasné, zda se jedná o práci obou křídel nebo pouze křídla euroasijského. Vlastně nám to může být jedno, protože ať je to tak či onak, v současné době euroasijské křídlo ohlašuje skutečný budoucí vývoj. Atlantské křídlo tahá za kratší konec téměř na všech prioritách zobecněných prostředků řízení, takže euroasijské ohlášky jsou v podstatě ohláškami “Správců”. V článcích jsou samozřejmě další zajímavé nenáhodné obrazové vjemy:Česká “bagrová” nehoda je pouze jedna ze série událostí, které se staly ve světě ve druhé polovině srpna v souvislosti s automobilovým průmyslem. Pokud si dá ČLOVĚK trochu času a začne se touto sérií nehod detailněji zabývat, tak dojde k jedinému závěru: Je to plán!


Tento příspěvek je pouze takovým úvodním textem k celé problematice cestování a elektromobility. “Bagrovou ohlášku” si více vysvětlíme až v dalším pokračujícím článku na toto téma, protože kompletní vysvětlení musíme nejdříve zasadit do toho správného kontextu dalších událostí, které proběhly též v srpnu a v nenáhodné časové ose.


Namátkou vybíráme titulky MSM článků, které nám pomohou vystavět ten správný kontext pro současnou světovou situaci automobilového průmyslu:


 • Výroba elektromobilu Kia EV6 je na týden přerušena. V továrně hořelo
 • Vadná baterie elektromobilu způsobila výbuch
 • Jsou elektrická auta na palubě nákladních lodí zdrojem požáru?
 • Kia svolává 145 000 Sorento kvůli problému se zadní kamerou
 • Kolínská fabrika Toyoty zastavila výrobu, chybí jí díly ze shořelé továrny
 • Toyota pozastavila výrobu aut, systémová chyba ochromila 12 továren v Japonsku
 • Hoří výrobna plastů v Žebráku. Hala se zhroutila, škoda je 1,5 miliardy

Toto jsou některé události, které proběhly během srpna a v první polovině září 2023! To není zdaleka vše, ale pro pochopení dalšího střípku v naší mozaice to bude postačovat. Elektromobilita – byl nebo stále ještě je plán Atlantického křídla nebo “Správců”? Odpověď je jednoznačná …


Závěrem


Dnes jsme pouze nastínili velmi pravděpodobný a očekávaný globální manévr v oblasti individuálního cestování, který se v následujícím příspěvku, nebo příspěvcích, pokusíme trochu rozplést. Omlouváme se za kostrbatý text, víme to, ale přenést vizuální obrazy tohoto problému z našich mozků do formy psaného textu, je fakt někdy nadlidský úkol. Opravdu nejsme bohem políbení “slohaři”, takže Vás prosíme o shovívavost. 


Hlavním smyslem nakonec stejně pouze je, zprostředkovat Vám naše vnímání různých globálních jevů. Věříme, že to se nám snad většinou daří, i když  třeba někdy opravdu kostrbatě.


Zdroje: telegram.org, idnes.cz, novinky.cz, irozhlas.cz


Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte finanční dar na provoz portálu. Děkujeme.

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu a jeho další rozvoj. Děkujeme

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu. Děkujeme

Naše zprávy

Trump chce, aby NATO bylo stejnou raketou, jakou vždy bylo
Přežití zápachu nového světa

Náhodný výběr

Proces ukončování hegemonie USA

Nacházíme se již těsně před nutnou a veřejnosti viditelnou transformací USA? Má do dlouhodobě běžícího procesu ukončování hegemonie USA vstoupit nějaký další významný katalyzátor? Jsou současné známé první výsledky revizí prezidentských voleb součástí onoho procesu? Jsou již připravené státní elity evropských zemí na “samostatné” řízení Evropy nebo chtějí raději dále olizovat zadek svému americkému páníčkovi a nadále se nechat pouze vodit za ručičku při terorizování vlastního národa? V jaké fázi světových změn se opravdu nacházíme?

Číst dál »

Hra na diktátora Země

Podělíme se s Vámi o takový myšlenkový konstrukt, který je čirou spekulací a má v sobě nemálo cyničnosti a fantazie. Pokusíme se Vám představit proces, který vychází nejenom z posledních událostí, ale jeho soukolí zapadají k sobě tak dobře už delší dobu, že ho zmíníme i zde na našem blogu. Všeho nechte a pojďte si s námi, jak se dnes moderně říká, zakonspirovat. To je totiž v dnešní době výraz pro jakékoliv neoficiální samostatné přemýšlení.

Číst dál »

Vrbětice – výroba emocionálního pozadí

V minulém článku [1] jsme nadšeně analyzovali otevřený dopis [2] kancléře Mynáře. Naše hlavní upozornění směřovalo ke vzkazu – NEPOKLEKNEME! Bohužel, musíme konstatovat, že velká část našich “Elit”, spíše jelit, poklekla způsobem, že je nám stydno. Celá zpravodajská hra kolem výbuchu ve Vrběticích nám názorně demonstruje ukotvení ČR ve světové politice a poučuje nás, že o naší nějaké, byť částečné suverenitě, nemůže být absolutně řeč. Uměle cizíma rukama uplácaný československý stát roku 1918, jako nástroj

Číst dál »

Archivy

.

K zamyšlení

VIDEO - Tetování je doslova integrováno do imunitního systému

Zajímavosti

V SEKCI Videa ze světa - Léčebné metody

Ústava ČR

Nejnovější článek

Bílo-červení vše na Zemi ŘÍDÍ ze čtvrtého patra

V tomto příspěvku se trochu vrátíme v čase. Ukážeme Vám dva starší hudební výstupy. Informovaly nás o globálním procesu, který v současné době plně prožíváme. Objevili jsme je cca před 2 lety a už tehdy jsme z nich mnoho pochopili. Na veřejnou presentaci tenkrát ještě nebyla ta správná doba, ale nyní již tomu nic nebrání. Mnoha sebevzdělávajícím se lidem je už celá “hra” jasná, takže věříme, že “ring” je již volný …   První videoklip

Číst dál »

Společnost

Vše souvisí s maximální podporou INDIVIDUALISMU! Od toho se odvíjí naprosto všechno. Uspokojuj maximálně všechny své nejnižší (zvířecí) pudy a na nic jiného se neohlížej! Výsledkem je totální sobectví a nezájem o věci veřejné.
Když jsi hlavně sobec, tak nemáš úctu k rodičům, k partnerovi a ani ke svým dětem. Pokračuje to nezájmem o vlastní národ, dále o bílou rasu a vrcholí to nulovým vztahem k lidské rase jako takové. Když nic z toho opravdu nemiluješ, tak nemáš, co bránit a je z tebe opravdu jenom „uspokojovač“ vlastních primitivních zvířecích potřeb.
Když nemiluješ lidskou rasu (ČLOVĚKA), tak ani nerozpoznáš riziko transhumanismu, očkování atd. Dokonce přestaneš mít i ten původní přirozený strach o sebe, protože tvým středobodem vnímání propůjčeného života tady na Zemi je právě jenom to uspokojování nízkých potřeb. Nedokážeš cítit LÁSKU k ničemu a k nikomu.
Pokud nejsi schopen cítit lásku (neplést si s nějakou sexuální zamilovaností), tak nemáš v životě žádný vyšší smysl pro bytí a stáváš se tím bezduchým OTROKEM! Když jsi otrokem, tak nejsi schopný rozpoznat již žádný prostředek řízené depopulace. Tím je cesta pro parazita k jakékoliv regulaci lidské rasy úplně volná. Záchrana lidstva i této civilizace spočívá v udržení si schopnosti prožívat skutečnou LÁSKU! To je smyslem bytí lidstva, bez udržení si schopnosti prožívat a vnímat onen cit, ČLOVĚK skončí pouze jako ubohá součást stroje (transhumanismus) bez vlastní vůle na zachování lidské rasy.

Doporučujeme

Byl USA odejmut status “četník světa”?

Na konci dubna se v americkém Kentucky udála letecká tragédie. Srazily se tam dva vrtulníky americké armády a díky tomu zemřelo 9 vojáků. Služba v jakékoliv armádě s sebou nese nemalé riziko a takovéto nehody jsou součástí života vojáků po celém světě, bohužel. Jenže tato událost podle nás informuje hlavně úplně o něčem jiném! Status “četník světa” bude mít nového majitele?   Soustrast všem pozůstalým, ale dále se již této zprávě budeme věnovat jenom z pohledu globálního řízení. Nepochybujeme, že to je hlavním poselstvím této tragické události. Ve své mnohoznačnosti není svého druhu první, jak brzy sami uvidíte, ale o tom až později.   Způsob informování   My jsme prvně tuto zprávu o neštěstí zaznamenali 30. března zde [1]. Z článku vyplývá, že ke střetu došlo kolem 22:00 místního času, takže incident je datován na

Číst dál »
© 2024 VOLIMCESKO
Přejít nahoru