Vývoj politiky podle olympijských her

Jsou olympijské hry pouze ukázkou sportovních klání nebo ve skutečnosti ukázkou rolí jednotlivých států ve světě v daném čase anebo ve velmi blízké budoucnosti? Je možné s celkem přesnou predikcí odhadovat podle tohoto mezinárodního sportovního svátku plánovaný světový vývoj? Ekonomický? Politický? Nebo to jen odráží přání z jednoho politického (vlivového) tábora? O čem ve skutečnosti jsou olympijské hry?


Olympijské hry jsou soutěží států. Jakákoliv „soutěž“ mezi státy je POLITIKA. Vrcholový SPORT byl, je a vždy bude, POLITIKOU. Takže v médiích se stále opakující LEŽ, že sport je apolitický, je vrchol pokrytectví toho nejvyššího kalibru. Sport na nejvyšší úrovni je nástroj určený na řízení států a ovlivňování společnosti.


Pokud máme vybrat nějaké do očí bijící argumenty potvrzující toto konstatovaní, tak namátkou třeba OH v Berlíně 1936, OH v Moskvě 1980 a v Los Angeles 1984, OH v Mnichově 1972 atd., a to jsme se pouze opravdu orientovali na olympijské hry. Ze současných politických projevů ve sportu můžeme zmínit např. trapné vynucované poklekávání na podporu rasistického a teroristického hnutí Black Lives Matter, fotbalovou kauzu hráče Slávie Kúdely na hřišti v Glasgow (psali jsme zde) a mnoho dalších, což není smyslem nynějšího příspěvku.


Pořadatelství a místa pořádání olympijských her


„Správci“ planety nebudou organizovat velké mezinárodní sportovní soutěže, a už vůbec ne OH, v nějaké zaostalé zemi. Státu, který pořádá OH, se tímto potvrzuje jeho vysoká úroveň a zároveň se mu úmyslně (plánovaně) zvedá renomé ve světě!


OH v roce 1936 byly o pozvednutí prestiže Třetí říše v mezinárodním společenství, a tak se Německo ujalo v daném roce pořádání jak letních, tak i zimních her. Otázku toho, že následná WWII nedopadla podle původních představ a plánů skutečných strůjců v pozadí, tak to teď ponechme stranou. OH v Berlíně splnily ve své době naprosto svůj účel dle zadání!


Olympijské hry v Berlíně – 1936

Poslední tři OH (Rusko-2014, Brazílie-2016, Jižní Korea-2018) a následující dvě (Japonsko-2021, Čína-2022) se uskutečnily nebo uskuteční mimo evropský či americký kontinent. Dalo by se to zobecnit na konstatování, že západní svět je utápěn a východ pozdvihován nebo, že země Asie vytěsňují evropské státy hospodářsky a politicky čím dál více.


Pro škarohlídy – ano víme, že jsou již naplánovány příští OH v tzv. západním světe, a to konkrétně ve Francii (2024), Itálii (2026) a USA (2028). Ruku na srdce, když se podíváte na vývoj v těchto regionech, myslíte si, že jsou stále ještě schopny to zvládnout? Upřímně, my myslíme, že je to s velkým otazníkem a je vůbec otázkou např. v případě USA, jestli tyto spojené státy budou ještě existovat v podobě tak, jak je známe dnes. Tomu prostě nevěříme!


Olympijské uniformy jednotlivých států


Tak jako státní vlajky vyjadřují hierarchické postavení (pozici) jednotlivých zemí v uspořádání světa (úmyslně se ve školách o tom neučí), tak podobnou optikou pohledu by se dalo nahlížet na olympijské uniformy národních sportovců.

Myslíme, že nám částečně odhalují v některých případech predikci budoucnosti, ale možná i pouze potvrzují současnou pozici konkrétního státu. Popravdě řečeno, popudem pro psaní tohoto příspěvku je prezentace oblečení našich českých sportovců pro nadcházející OH v Japonsku. Za nás, HRŮZA HRŮZ! Posuďte sami:


Česká kolekce pro zahajovací ceremoniál olympijských her v Tokiu

V nás tato kolekce vzbuzuje jasné pocity, a to pocity podřízenosti, lokajství, sloužení a méněcennosti. Zvýrazněná klopa i zároveň vesta jsou charakteristickými rysy uniforem pro obslužné personály. Co tím má být řečeno, ať si každý přebere sám. Návrhy olympijských uniforem prochází přes spoustu schvalovacích instancí, takže my tvrdíme, že je v tom záměr!


Evropská služka – přelom 19. a 20. století, pánský jacket pro služebnictvo – konec 19. století

Je to razítko na to, že opravdu nemáme žádnou suverenitu a jsme přímým nástrojem „správců“ planety. Na druhou stranu, my očekáváme, že tento popsaný fakt nám ve velice blízké budoucnosti přinese zlepšení pozice v hierarchii zemí a to opravdu výraznou. O vznikajícím novém středovýchodoevropském regionu se zmiňujeme téměř v každém našem příspěvku a právě my věříme, že Česká republika nebude jen pouhým účastníkem tohoto impéria, ale naopak jedním z hlavních lídrů.


Je dobré sledovat alespoň zahajovací ceremoniál nadcházejících olympijských her, protože tam se to odhalováním predikcí příštího vývoje Země jen hemží. Stačí se jen naučit koukat, což samozřejmě znamená se postupně samovzdělávat a v tom Vám všem držíme palce.


Závěrem snad jen ukázku o Covid-19 již na OH v Londýně. Vše je nějak plánováno a nic se neděje náhodně, jak si, bohužel, stále ještě hodně lidí naivně myslí.


Zahajovací ceremoniál OH v Londýně 2012

Zdroje: idnes.cz, vhec.org, bejvavalo.cz, cz.pinterest.com

 

Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.

Přejít nahoru