Historie peněz a uctívání Mammona (6. díl)

Korporátní korupce a vojensko-průmyslový komplex jsou hlavní témata závěrečného dílu našeho seriálu. Věříme, že skutečnosti uvedené v těchto jednotlivých článcích o historii peněz a uctívání Mammona byly pro mnohé z Vás přínosné a trochu přispěly k dalšímu zaostření Vaší mozaiky vnímání světových globálních procesů.

 

Korporátní korupce


Bank of America

  • V roce 2014 Bank of America vyplatila největší vyrovnání v historii (v té době) za finanční podvody, které vedly k hypoteční krizi v roce 2008 a během ní.
  • Americká vláda dospěla k závěru, že Bank of America pomohla prohloubit finanční krizi tím, že se zapojila do nezákonného jednání.
  • Bank of America lhala investorům o kvalitě svých cenných papírů zajištěných hypotékami na bydlení, ale byla také zodpovědná za vznik a upisování mnoha špatných hypoték.
Citigroup

  • V roce 2014 se Citigroup vyrovnala s federálními a státními agenturami ve výši 7 miliard dolarů za svou roli ve finanční krizi v roce 2008, protože věděla, že hypotéky, které prodala, byly špatné, zatímco sekuritizované hypotéky představovala jako dobré investice.
Goldman Sachs

  • Goldman Sachs byla obviněna ze zastupování toxických cenných papírů pro investory.
  • Za klamání investorů ohledně cenných papírů zajištěných hypotékami na bydlení jim byly účtovány pokuty ve výši 5 miliard dolarů.
  • Goldman Sachs byla shledána vinnou za svou roli při pomoci zažehnout globální finanční krizi v roce 2008.
Credit Suisse

  • Credit Suisse byla obviněna z firemního tajemství smíšeného s daňovými úniky a pokutována 2,88 miliardy dolarů za obvinění z napomáhání americkým občanům vyhýbat se daním.
  • Credit Suisse pomohla 22 000 Američanům vyhýbat se daním, ale jména svých klientů banka prozradit nemusela.

Kdo vlastní vojensko-průmyslový komplex?


Nyní se podívejme na akcionáře předních vojenských dodavatelů pro USA, kterým říkáme Bankster Warlords, abychom viděli jaké spojení mají s investicemi britské koruny.


Vanguard Group, State Street Corp, Capital Research Global Investors, Templeton Investment Counsel LLC, Barclays Bank Plc, BlackRock Investment Management (UK) Ltd., Schroder Investment Management, Capital World Investors, Bank of America Corporation, JPMorgan Chase & Co., Bank of New York Mellon Corp, Black Rock Advisors, Black Rock Fund Advisors, Old Republic International, Wellington Management Company, BlackRock Institutional Trust Company, NA, Evercore Trust Company, NA, FMR, LLC, , Invesco Ltd., Franklin Resources, Goldman Sachs Group Inc., T. Rowe Price Group, Inc.


Za zmínku stojí, že za některými z těchto firem můžete najít staré známé: Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové a zbytek Bankster Warlords.

 

The Vanguard Group


Vanguard je největším investorem do společností, které mají největší počet amerických vojenských zakázek. Vanguard je „plakátová korporace“ pro vojenský průmyslový komplex, který prodává válku oběma stranám a profituje dvojnásobně. Vanguard je také zločinecký podnik, který byl mnohokrát žalován a podvodným způsobem se vyhnul přibližně 65 miliardám dolarů na daních. Vanguard je mimo monopol – jsou moderní verzí ekonomického fašismu.

 

Banky – Vanguard je největším akcionářem v JPMorgan, Bank of America, Blackrock, Citigroup, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Royal Bank of Canada, State Street Corp, UBS, Wells Fargo.


Telekomunikace – Vanguard je největším akcionářem společností AT&T, Verizon, CenturyLink, Frontier Communications, T-Mobile.


Média – Vanguard je největším akcionářem společností 21st Century Fox, ABC, CBS, CNN (Time Warner), Comcast (NBC), Disney, News Corp, Viacom.


Internet/Technologie – Vanguard je největším akcionářem společností IBM, Samsung, Canon, Intel, Google, Qualcomm, GE, Microsoft, LG Corp, Taiwan Semiconductor, Sony, Apple, Facebook, Amazon, Baidu ADR, Cisco, Dell/VMWare, Genentech , Juniper Networks, Netflix, Oracle, Twitter, Verisign, Visa, Wal-Mart, Xerox, Zynga.


Big Pharma – Vanguard je největším akcionářem společností Abbott Labs, Abbvie, Amgen, Biogen, Bristol-Meyers Squibb, Eli Lilly, Gilead Sciences, Johnson & Johnson, Merck, Novartis, Pfizer, Roche.


Military – Vanguard je největším akcionářem ve společnostech BAE Systems, Boeing, General Dynamics, Humana, L3 Communications, Lockheed-Martin (druhý největší), Northrop Grumman, Raytheon, United Technologies.


Korupce

Vanguard Healthcare LLC souhlasila, že zaplatí více než 18 milionů dolarů za vyřešení případu podvodu Medicare a Medicaid. Společnost účtovala Medicare a Medicaid za „hrubě nestandardní“ služby pečovatelských domů. V důsledku toho se několik subjektů Vanguard reorganizovalo v konkurzu a souhlasilo, že zaplatí více než 5,1 milionu USD na vyrovnání. Dva další subjekty společnosti se likvidují a musí zaplatit 13,5 milionu USD. Dohoda také ukončila žalobu vznesenou USA proti většinovému vlastníkovi Vanguardu, generálnímu řediteli Williamu Orandovi, a Marku Millerovi, bývalému provoznímu řediteli společnosti. Obě strany zaplatí 250 000 dolarů.


Tři investoři žalují Vanguard Group za údajnou nedbalost a porušení svěřenecké povinnosti s tím, že změny, které společnost provedla u penzijních fondů s cílovým datem, vedly k „masivním daňovým výlohám“ pro jednotlivé investory. Jejich žaloba, která usiluje o status skupinové žaloby jménem zákazníků, kteří investovali do cílových penzijních fondů Vanguard, se domáhá odškodnění za „stovky milionů dolarů“. Podle Institutu investičních společností bylo k 30. červnu 2021 do podílových fondů s cílovým datem investováno přibližně 1,8 bilionu dolarů. Žaloba investorů byla podána 14. března 2021 u federálního soudu ve Philadelphii, State Street Corporation bylo v roce 2021 nařízeno, aby zaplatila 115 milionů dolarů jako trestní sankce a uzavřela dohodu o odloženém trestním stíhání v souvislosti se schématem navyšování poplatků klientům úschovy za výdaje související s úschovou majetku klientů banky. Finanční gigant se bude zodpovídat za podvodné jednání a krádež 290 milionů dolarů.

 

Tři velcí správci fondů


BlackRock, Vanguard a State Street spravují ohromujících 15 bilionů dolarů v kombinovaných aktivech, což odpovídá více než třem čtvrtinám velikosti americké ekonomiky. Rychlý růst správců fondů velké trojky jim dává obrovskou kontrolu nad finančními trhy a prioritami Corporate America. BlackRock, State Street a Vanguard jsou dohromady největšími vlastníky v 88 % společností S&P 500. Například velká trojka drží vedoucí podíly ve společnostech včetně Apple, JPMorgan Chase a Pfizer.BlackRock je největší správce aktiv na světě, má podíl nejméně 5 % v ohromujících 97,5 % společností v indexu S&P 500. Spravuje akcie ve společnostech zabývajících se fosilními palivy v hodnotě více než 87 miliard dolarů a je tak silný, že federální vláda požádala BlackRock o pomoc při posledních dvou recesích. V březnu Federální rezervní systém využil BlackRock ke správě prvního svého druhu nástroje pro nákup podnikových dluhů, včetně podřadných dluhopisů.


Velká trojka je těžká váha v odvětví ETF. Samotná platforma iShares společnosti BlackRock spravovala do 3. čtvrtletí roku 2020 2,3 bilionu dolarů. Velmi oblíbené jsou také ETF SPDR a Vanguard ETF společnosti State Street. Velká trojka je zodpovědná za 73 až 80 % celosvětového trhu ETF a sponzoruje 45 z 50 největších fondů.


Osud “warlord” bankovnictví


Vliv italských, benátských, německých, nizozemských a britských bankovních rodin vám byl představen. Odhalili jsme vám dynastie bankovních rodin, které za posledních devět set let vytvořily ekonomické síly stojící za evropskými panovníky, papeži a národy. Tento vliv byl často ve formě válek, věznění pro dlužníky, pirátství, okrádání zdrojů, militarizovaného merkantilismu a tisíců dalších zlých machinací, které byly vědomě či nevědomě nabízeny démonu Mammonovi.


Vytváření měny a peněz, ražených i nekrytých, má tendenci vytvářet širokou cestu do pekel. Je to nevědomé používání peněz, které živí toto monstrum. Na peníze by se mělo pohlížet jako na krásnou reprezentaci lidské práce, lidské vůle, která je v nich „uskladněna“.

 

Když jsou peníze uloženy v bance a banka je používá k „vydělávání peněz“ – nastupuje zlo. Když lichva využívá chudé a pak je zavře pro neplacení – nastupuje zlo. Když je vydělávání peněz důležitější než pomáhat druhým – nastupuje zlo. Když jsou peníze důležitější než láska – zlo zvítězilo.

 

Touha po dalším a dalším je prostě chamtivost (Mamon) a žádostivosti není konec, nelze ji nasytit. Touha mít víc než ostatní je závist a chamtivost, která plodí žárlivost a vede k chtíči, obžerství, hněvu, nenávisti a mnoha dalším zlem. Jen málo lidí, kteří měli velké množství peněz, převzalo morální odpovědnost, která by měla přijít s bohatstvím! Upadli do temných a nemorálních míst, která se podobají říším pekel, které popsal Dante. Nejbohatší lidé jsou často ti nejubožejší a ztratili schopnost cítit jednoduchou lásku nebo prožívat jednoduché radosti. Mamon slíbil jejich chladným srdcím víc, víc, víc – ale nechal je nenaplněné a nešťastné. Touhu po penězích, moci a kontrole nelze nikdy nasytit. Viděli jsme to u Warlord Banking Families, kteří stále prodávají více svých duší Mammonovi a dalším démonům, aby mohli mít konečnou moc a nekonečné peníze. Taková moc a peníze „stojí“ toho, kdo je získá, víc, než tuší. Mamon vyžaduje od svých následovníků oběti, a tak vidíme potřebu obětovat lidské životy skrze válku démonům peněz, stejně jako Babyloňané nabízeli děti démonu Molochovi ke konzumaci. Válečníci a bankéři prodávají své duše četným démonům.


Účinky těchto válečných bankovních rodin nenajdeme pouze v minulosti, ale lze je nalézt téměř ve všech centrálních bankách po celém světě až dodnes. Důkazy jsou dobře ukryté v podnikových legálních manévrech, off-shore účtech a falešných filantropických skupinách. Když se ale ponoříte hlouběji, zjistíte, že jsou to titíž staří váleční vůdci a váleční štváči, kteří dělají tytéž staré banksterské podvody od babylonských dob. Zjistíte také, že i stejní zlí démoni jsou v mnoha případech uctíváni stejným starým způsobem. Tato bohatá elita věří, že jsou nad všemi zákony a že jsou globálními oligarchy (pány), zatímco my ostatní jsme jejich otroci (sluhové) v dluhově otrokářském, zajateckém táboře zvaném Království oligarchů, válečníků Banksterů a zprostředkovatelů zla.


Tento článek je základem toho, co je potřeba znát z minulosti, pokud chcete porozumět Warlord Banksters a Brokers způsobem, jak je označují Anonymní patrioti. Spojili jsme síly s výzkumníky z Americans4Innovation, abychom pomohli odhalit 200 letý plán, který tyto Warlord Banking Families vypracovaly pro budoucnost světa. Tento plán začal s propagandou lidí jako Lord Shelburne a Jeremy Bentham a vedl k Cecila Rhodesovi a Alfredu Milnerovi, jejichž politika u kulatého stolu vedla k válečné politice Anglo-americké aliance. K úplnému pochopení toho, o čem tento plán byl, bylo pochopení geneze a vývoje těchto ekonomických predátorů v minulosti – zejména těch bankovních rodin, které jsou dnes stále mocnými silami globální ekonomiky.


Mnohé z toho, co Anonymní patrioti odhalují v našem výzkumu, je znepokojující pro ty, kteří nestudovali historii mimo mainstreamovou propagandu nacházející se v historických knihách vytvořených bankovními oligarchy, kteří nechtějí, aby byla známá skutečná historie. Jednoduchá řešení ukončí Mammonovu kontrolu nad národy, válku, chudobu a zlo.


Jediné, co musíme udělat, abychom zničili ekonomické válečníky a válečné štváče, je skoncovat se všemi off-shore účty, které utíkají ze zemí. Na těchto účtech se nashromáždilo tolik peněz, že tyto peníze nelze vrátit zpět do zemí, ze kterých byly ukradeny, aniž by došlo k pádu ekonomiky. Tento typ groteskního bohatství je nemoc a zločin, se kterým je třeba se jako s takovými vypořádat. Anglická monarchie má podle mnoha účtů více peněz na off-shore účtech, než je celkové množství oběživa na světě. Darebná CIA (Pilgrims Society) má více zlata, než je součet všech amerických zlatých rezerv. Tyto zlaté slitky uchovávají na švýcarských číslovaných účtech ve zlatých trezorech v Curychu. Všechno toto bohatství bylo získáno nelegálně. Víme, kdo to ukradl, jak to vzal a kam to dal. Zlo je chytré, ale nikdy moudré, a proto snadno rozpoznatelné na denním světle a je možné ho zastavit. Cesty do pekel jsou vyšlapané a málokdy nové a vynalézavé. Jsou to cesty stejných starých sedmi smrtelných hříchů, které pokoušely lidi od narození vědomí.


Následovat cestu 200 letého plánu zla je snadné, když víte, s kým máte co do činění a jak d svělá machinace. Jakmile pochopíte logiku zla, založenou výhradně na sobectví, je snadné vytáhnout koberec zpod lidí, kteří na něm stojí. Například v Americe, abychom porazili velkou část tohoto zla, musíme pouze nesplatit dluh 25 bilionů dolarů vůči Federální rezervě, protože to byl od začátku podvod – banksterský podvod s nekrytými penězi založený na obtížných válečných dluzích. Tento typ podvodu vytváří dluh, o kterém je od jeho počátku známo, že jej nelze splatit – tedy věčné dluhové zotročení. „My lidé“ nedlužíme Federálnímu rezervnímu systému nic; ve skutečnosti nám Fed dluží. Jakmile už nebude žádný válečný dluh vůči Fedu, nebudeme potřebovat daně ze mzdy, jen jednoduchou daň z obratu, kterou platí každý, včetně bohaté elity a korporací.


Jakmile si lidé uvědomí, že jejich každodenní činy tvoří jejich vlastní osobní „náboženství“ a že to, na co myslí, je to, co „uctívají“ – svoboda může pocházet z přerušení vazeb na ekonomické predátory, které brání rozvoji vyššího myšlení, osobního rozvoje a duchovní pokrok. Pokud se dokážete osvobodit od vymývání mozků predátorskou ekonomikou, která se skrývá pod rouškou kapitalismu volného trhu, a najít nový vztah k penězům jako k uloženému lidskému úsilí, můžeme svobodnou, duchovní lidskou bytost postavit do středu naší ekonomiky, politiky a přesvědčení a odstranit zlé vlivy, které byly zplozeny penězi a mamonem, který je dnes středem našeho života. Můžeme se stát svobodnými, když milujeme svou práci, úsilí naší práce není zabarveno temnotou mamonových nástrojů, ale je chápáno jako úsilí lásky, které musí každý člověk sdílet s ostatními.


Ostatní díly


Zdroje: britannica.com


Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.

Peněžitým darem podpoříte nezávislost našeho portálu. Děkujeme

Naše zprávy

Pokud padne dolar, padne i americká armáda, Izrael, Argentina a všichni ostatní blázni ...
Strach systémových stran roste

Náhodný výběr

Chobotnice přichází o svá chapadla (1. díl)

Bude Andrej Babiš ještě potřebovat svou červenou kšiltovku? Co nám napovědělo interview Viktora Orbána s Tuckerem Carlsonem na Fox News? Jak vážně máme brát Deklaraci o budoucnosti Evropy? Po dehonestaci koalice SPOLU teď dostávají svůj příděl Piráti, čemuž z celého srdce tleskáme! Jsme už opravdu na startu porcování USA a EU, potažmo Evropy? Očkováním k novým zářným zítřkům? V tomto dvoudílném příspěvku se pokusíme najít nějaké odpovědi na tyto otázky. Pojďme na to!  Byť jsou

Číst dál »

Proč rostoucí počet ukrajinských vojáků odmítá bojovat!

Dnešní příspěvek musíme věnovat poznatkům Petra Lavrenina ohledně skutečné situace v ozbrojených silách Ukrajiny. Petr Lavrenin je politický novinář, odborník na Rusko a bývalý Sovětský svaz. Ukrajinští vojáci stále častěji opouštějí své pozice a zveřejňují videa se stížnostmi na jejich velení. Proč se ve válkou zmítané zemi zvyšuje počet dezercí?   Zamyšlení se Petra Lavrenina zde:   Celková pomoc západních zemí Ukrajině již přesáhla vojenský rozpočet země na rok 2022, který měl činit 12 miliard

Číst dál »

Francie:Maroko – stádo dostane svou emocionální dávku!

Již mnohokrát jsme zde avizovali naše přesvědčení o tom, že v blízké budoucnosti vzniknou na evropském území nová impéria. Stále se držíme našeho posledního prezentovaného odhadu, a to znamená variantu těchto tří: Chalífát, NŘŘ a Mezimoří. Pokud je toto uspořádání nové Evropy opravdu cílem, tak musí být splněna zákonitě jedna podstatná podmínka – ROZPAD SOUČASNÝCH STÁTŮ (STÁTNOSTÍ).  Myslíme si, že MS ve fotbale opět plní svou funkci v podobě toho správného a požadovaného emocionálního “nabíjení”

Číst dál »

Archivy

.

K zamyšlení

Dnes 28.11. 2023 nám bylo toto doručeno. Čert nikdy nespí! Tak asi za čas uvidíme "VO CO GO" ...

Vzkaz "vyvolenému"

V 7:22 29.11. jsme již pracovali. Nový systém je potřeba postupně zavádět do praxe, tak nás, prosíme, nechtějte všechny nasrat hned na začátku! Díky

Zajímavosti

V SEKCI Videa ze světa - Robot vyrobený z magnetického slizu může uchopit předměty uvnitř vašeho těla

Kalendář

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ústava ČR

Nejnovější článek

Dozvíme se pravdu o škodlivosti očkování?

My věříme, že pravdu o škodlivosti “vakcín” proti Covid-19 se dozvíme, ale jistě ne úplně celou. Cílem onoho očkování je zcela jistě zajistit vhodný způsob přechodu lidstva z jedné epochy do druhé. Je nutné lidstvo dostat do takového nastavení, že jako celek tuto změnu v chápání života s co nejmenšími problémy zvládne. Očkování je sítem pro budoucí fungování lidské civilizace. Podle nás existuje jediný správný úhel pohledu, aby bylo možné tomuto globálnímu řídícímu manévru porozumět.

Číst dál »
Přejít nahoru