Babišovy skoky z misky na misku

V dnešním článku se podíváme na Babišův veletoč, který jenom ukazuje na naše koloniální postavení. Praha je velmi významný geopolitický bod, který byl, je a bude vždy v gigantickém zájmu hlavních globálních sil. Důvody, proč tomu tak je (nápověda třeba Golem), nyní ponecháme stranou, ale je nutné to přijmout jako fakt. Na základě tohoto faktu dochází v Česku k obrovskému boji ve snaze získat a dlouhodobě si udržet moc nad tímto městem.

 

Na úvod si připomeneme některé výroky pana premiéra ke kauze Vrbětice, které nás postavily do konfrontace s Ruskou federací. Že celá akce nebyla z hlav našich mocipánů snad není potřeba vysvětlovat, protože pro tak vysokou samostatnou hru není postavení České republiky ve světové politice dostatečné. Skrze naši zemi byla tímto aktem uskutečňována vnější politika cizího státu USA vůči Rusku. A bohužel, jelikož jsme vůči tomuto cizímu státu v podřízeném postavení, tak manažeři naší kolonie byli nuceni ze sebe udělat šašky a přijmout role, které jim byly nadefinovány.

 

Posun ve vyjádřeních premiéra Babiše na adresu Ruské federace


Pár ukázek vyjádření pana Babiše na adresu Ruska v době kauzy Vrbětice:

  1. Česko vyhostí 18 zaměstnanců ruské ambasády. Existuje důvodné podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích. Oceňuji práci našich bezpečnostních složek, policie a zejména NCOZ na odhalení této bezprecedentní skandální akce. [1]

  2. Členské státy se potýkají s agresí Ruska, ne vždy se žádá o solidaritu, takže jsme se domluvili, že to budeme řešit nějak systémově. [2]

Když si to shrneme, tak ČR bez předložení jakéhokoliv přímého důkazu vyhostila zaměstnance ruské ambasády a označila Rusko jako agresora vůči členským státům EU. Bez přímého důkazu celkem silná káva, ne? Jo, jo –  to je tak, když se musí poslouchat. Ale aby bylo jasno, tak celá vina za takové chování nejde za Andym, protože on byl pouze vykonavatelem příkazu vyššího řízení. On prostě MUSEL!

 

A teď současný vypuštěný balónek směrem k Rusku:

Naopak velmi těžké období zažívají česko-ruské vztahy, podotkl Babiš. „Nikoli však naší vinou. My rozhodně nemáme zájem krizi dále prohlubovat, ale k dialogu jsou potřeba dva a já z ruské strany zájem o dialog nevidím,“ [3]

Dokreslíme si měnící se situaci ještě o sdělení prezidenta Zemana:

Česko má založit svoji zahraniční politiku na ekonomické diplomacii, podpoře exportérů, získávání zahraničních investic, a nemá být zemí, která bude poučovat ostatní, zejména velmoci. Jako příklad uvedl snížení počtu účastníků v tendru na dobudování jaderné elektrárny Dukovany. Vyškrtnutí firem z Ruska a Číny bude znamenat zvýšení ceny o desítky miliard korun, uvedl. [4]

Tohle je ohlášení vlády a prezidenta ČR změny pozice k Ruské federaci, kdy dává najevo zájem začít postupně narovnávat vztahy k normálu a teď bude čekat na reakci z druhé strany. Jisté je, že ruské vedení si bude dávat na čas, protože musí dát najevo, komu jaká pozice přísluší v globální politice. My jsme hlavně ti, kteří sakra potřebují začít jednat s touto mocností. No a samozřejmě, že ruská strana nám teď ukáže, kde je naše skutečné místo na politické mapě světa. A není se čemu divit!

 

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman

Důvody diskontinuity zahraniční politiky ČR


Česká republika není suverénní zemí, jak už jsme mnohokrát deklarovali, ale hlavně její podřízenost není jednostranná! Tím nemáme na mysli roztříštěnou podřízenost způsobenou vlivy většího počtu místních mafiánských klanů, ale bavíme se o rozdílných vlivových silách na globální úrovni. V boji o Prahu jsme svědky souboje mezi zaprvé globální mocí obhajující zachování současného celosvětového systému PAX AMERICANA a zadruhé hlavní největší globální mocí na Zemi, kterou například u nás zastupuje prezident Zeman! Tento boj probíhá v této době po celé planetě.

 

Andrej Babiš poletuje mezi těmito představiteli oněch globálních sil. A tak následně vede naší zahraniční politiku podle toho, která z těchto globálních sil má zrovna u nás na pomyslných vahách moci navrch. Proto jsme z legrace použili jako příměr pro tuto situaci obrázek staré váhy, kde pomyslné polohy misek určují momentální stav na bojišti. A právě chudák Andy musí neustále přeskakovat z misky na misku.

 

Výsledkem tohoto konání jsou záležitosti typu Vrbětice, podpora EU, vydání hackera Jevgenie Nikulina do USA apod. a na straně druhé podpora V4, migrace-nemigrace, podpora jaderné energie, rezervovaný postoj ke Green Deal atd. Z toho jasně vyplývá, že konečné směřování České republiky bude jasné až bude dokončen onen souboj těchto globálních sil. Jsme rukojmím globální politiky a to je třeba si uvědomit, přiznat a podle toho také činit kroky v zájmu státu, národa a rodiny.

 

Zeman navyšuje svůj vliv na politiku ČR


Díky postupujícímu procesu odstavování struktur právě moci PAX AMERICANA, což je ukončování dominance USA [5] a jejího vlivu na celosvětové politické dění, tak se navyšuje vliv Miloše Zemana na jak dění v domácí politice, tak na politický výstup směrem za naše hranice. Dokreslují to jeho poslední prohlášení na adresu Ruska a nového četníka světa Číny, jakožto hlavního vykonavatele vůle hlavní globální moci na Zemi. Ukázka například tohoto výroku ohledně tendru na výstavbu nového bloku jaderné elektrárny Dukovany:

Všichni experti se v zásadě shodují, že snížení počtu účastníků v tendru znamená růst ceny o několik desítek miliard korun. Ti, kdo způsobili, že jim nevoní Rusko nebo Čína, tak připraví českou ekonomiku o několik desítek miliard korun. [6]

Toto postupné, krok za krokem, otáčení směru v české politice ukazuje na budoucího vítěze probíhajícího výše uvedeného globálního souboje. Také to ukazuje na velmi pravděpodobné pokračování Andreje Babiše v pozici premiéra v ČR, protože se jako manažer kolonie (dobrý vykonavatel příkazů) opravdu osvědčil.

 

Kormidlo pro ovládání

Tak to bylo lehké nasvícení na skutečné procesy, které ovlivňují a ovládají způsoby vedení naší vnější politiky. A stále jsme u toho, že hlavním hybatelem politického dění u nás není vůle lidu, ale zlovůle odněkud z ….

 


A na závěr ještě taková malá ukázka na jeden z vícero důvodů, který také dokresluje naše přesvědčení o tom, že kauza Vrbětice byla řízena z nadnárodní úrovně [7]!

 

Je to stále dokola …..

Zdroje: twitter.com, irozhlas.cz, novinky.cz, ceskenoviny.cz, ceskatelevize.cz

 

Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.


Poznámka – Prosíme, tolerujte ještě určité nedostatky aktualizovaného designu webu, postupem času snad vše doladíme. Děkujeme

Přejít nahoru