Rusko přebírá Kazachstán zpět do své sféry vlivu

Situace na bojišti se mění každým dnem, a tak nemůžeme navázat druhým dílem na předchozí příspěvek, ale dnešní celý text musíme věnovat událostem v Kazachstánu. Je to nadmíru důležité a už teď můžeme téměř s jistotou predikovat rozložení mocenských sil po ukončení vlivu USA na tuto zemi sousedící s Ruskem. Je už PAX AMERICANA u konce se silami? Další „nevýhra“ státnosti USA? Co to bude znamenat pro další vývoj ve světě? Proč právě Kazachstán?


Nic se neděje bezdůvodně a vytyčování nových hranic sfér vlivu v naplánovaném novém uspořádání světa nabírá na obrátkách. Skoro máme pocit, že se z mírného poklusu „přeřadilo“ na sprint!


Globální kádr Nursultan Abišuly Nazarbajev


Kádr vyškolený za dob Sovětského svazu, který s určitostí dobře znalý globální politiky, což mu umožnilo se udržet ve vedení Kazachstánu v podstatě až do dnešních dní. Sice se oficiálně v roce 2019 vzdal prezidentství, ale v zákulisí politiky pracoval evidentně až do teď. Je otázkou, jestli na svoji funkci prezidenta kazašského státu nebyl připravován globálním řízením již od počátku 80.let, kdy vrcholem jeho kariéry za časů „sajůzu“ bylo zvolení prvním tajemníkem nejvyššího sovětu dne 22.2.1989. Příprava rozporcování SSSR se připravovala dlouhé roky dopředu, takže možná bylo „zasvíceno“ na budoucího domovníka SATANY, pardon ASTANY.


Otázkou také je, jestli mu bude v budoucím dějepisu pro tamější děti přiřknut status zrádce národa a kolaboranta nebo status vynikajícího stratéga, který ve prospěch kazašského lidu dokázal manévrovat i za dob GBR/USA protektorátu. Svět není černobílý, ale je spíše odstínem šedé, takže ta určující hranice je příliš tenká a rozhodovat bude až budoucí skutečný autor školních osnov!


Nursultan Abišuly Nazarbajev – bývalý prezident Kazachstánu

Jisté je, že takové bleskové převzetí řízení kazašské státnosti muselo být dopředu dobře zorganizované a v tom bychom právě viděli určitý profesionální vklad a spolupodílnictví právě tohoto inteligentního politika. Je to naše čistá spekulace, ale je více jevů, které to naznačují.


Všimněte si, že téměř veškerá pátá kolona ve státech, tzv. poskoků PAX AMERICANA, drží huby – žádný obvyklý „nateplalý“ řev se nekoná! Takže to vypadá, že celá akce má požehnání „Správců“ a jsme svědky již fyzicky viditelného procesu, který rozděluje nové sféry vlivu na mnoho desítek let dopředu! Kazachstán se vrací pod řízení tam, kam historicky patřil stovky let.


Kdo a koho začlení do určité konkrétní sféry vlivu – o tom je Globální politika!


Očekával (plánoval) Nazarbajev tuto budoucí změnu nadnárodního řízení Kazachstánu už v roce 2014?


Tenkrát neočekávaně a neobvykle přednesl svůj novoroční projev o stavu národa dva měsíce předem, a to právě 11.11.2014 [1], v němž varoval před nadcházejícími roky. Odhadoval, že budou pro kazašský lid těžké! A právě onoho roku 29. května byla v Astaně podepsána dohoda o Eurasijském ekonomickém svazu, kde zakládajícími členy jsou Ruská federace, Kazachstán a Bělorusko, přičemž ještě téhož roku se v říjnu připojila i Arménie [2]. Zapadá do naznačeného scénáře i převzetí Krymu v březnu 2014 [3]?


Uvidíme, co se postupně budeme dozvídat o dalším osudu Nazarbajevovy rodiny. To v budoucnu mnohé naznačí o tom, čeho jsme právě v těchto dnech svědky.


My předpokládáme, že na východ od nás pouze sledujeme další část ze scénáře, který byl již dávno napsán a hlavně, i dopsán! Tušíme, že dohoda mezi „Správci“ a Ruskem byla učiněna už před delší dobou a teď jen sledujeme její uskutečňování. Jednoduše řečeno – kooperují na odstraňování a ukončování vlivu zhoubného světového parazita částečně vymknutého kontrole, a to státnosti USA.


Rusko obnovuje (navyšuje) svou sféru vlivu


To je konstatování faktu! Můžeme s tím souhlasit nebo i nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co s tím můžeme dělat. Povinností rozumné zahraniční politiky jakékoliv státnosti je to, že by k tomu měla zaujmout konstruktivní pozici! Díky celkem málo slyšitelnému řevu odporu i ze strany ministerstva zahraničí USA a právě i jejích všech satelitů (včetně ČR) bylo vše pochopeno.


Za relativně krátkou dobu jsme zaznamenali jasnou ruskou politickou aktivitu podpořenou i viditelnou vojenskou rozhodností vůči Bělorusku (pomoc při stabilizaci tamějšího režimu), Polsku – NATO (ve spolupráci s Běloruskem), Ukrajině a teď i Kazachstánu. V tom chování je logika, strategie a viditelné umění se začlenit do Globálního řízení na Zemi. 


Každý podobný manévr ze strany Ruska jenom více a více definuje jeho pozici ve světě a zároveň pozici vůči samotným USA před příštím jednáním mezi těmito velmocemi. Spojené státy už v podstatě nemají v rukou žádné zajímavé karty pro tu nejvyšší hru, takže se musí dohodnout. Ale podmínky budoucí dohody o kapitulaci budou určovat „Správci“ společně s Ruskem.


Ruský prezident Vladimir Putin jedná s americkým prezidentem Joe Bidenem prostřednictvím videohovoru v Soči, 7. prosince 2021

Projekt sjednocení turkických národů bez vlivu PAX AMERICANA


Státnost USA postupně přichází o dominanci v tomto regionu, no, spíše o ni už přišla. Byla destrukčním prvkem procesu sjednocování turkických národů. Z důvodu tohoto sjednocování byla založena Organizace turkických států (Organization of Turkic States), kterou navrhl a inicioval, světe div se, už v roce 2006 právě Nursultan Nazarbajev [4]. Nemůžeme si pomoct, ale je to prostě KÁDR …


Dá se konstatovat, že turkické národy začaly být sjednocovány právě kolem Kazachstánu za účelem vytvoření Velkého Túránu, což je evidentně projekt „Správců“, a tak po dohodě s Ruskem byl udělán krátký proces s tamějšími přisluhovači PAX AMERICANA, kteří do toho neustále házeli vidle a stále podporovali dominanci státu USA v regionu. Myslíme, že takhle jednoduché to je!


Ještě malá poznámka k zamyšlení ohledně té Organizace turkických států [5]. Kdože má také status pozorovatele? Viz. obrázek:


Členské a pozorovatelské státy Organization of Turkic States

Maďarsko? Ze střední Evropy? Křesťanská země? A proč? Zajímavé, že? Skoro by si člověk mohl myslet, že důvodem je to, aby se tento „stát“ naučil sjednocovat různé národy? Není náhodou leaderem rebelujících států proti diktátu EU, a také jedním z hlavních stavebních kamenů námi často zmiňovaného uskupení Trojmoří? Odpovězte si každý sám!


Závěrem


Tak jsme v hrubých rysech nastínili náš názor na situaci vzniklou kolem Kazachstánu, která v sobě skrývá jedno velké poselství. Dle nás je určeno všem těm totálním protinárodním „vlezprdelům“ ve všech zemích světa, kteří stále tvrdošíjně podporují určité americké struktury propagující umírající systém PAX AMERICANA! V Almaty byl s těmito přívrženci, s touto „chamradí“, udělán rychlý proces a bez viditelného slitování! Na nás to zapůsobilo jako čistá likvidace!


Vždy je čas začít pracovat ve prospěch národa …. !


Zdroje: astanatimes.com, cs.wikipedia.org, turkkon.org


Kolektiv VC

Obohatil Vás něčím tento článek? Pokud ANO, zvažte příspěvek na provoz portálu. Děkujeme.


Poznámka – Prosíme, tolerujte ještě určité nedostatky aktualizovaného designu webu, postupem času snad vše doladíme. Děkujeme

Přejít nahoru